FASON LAZER KESİM

Anasayfa / Ürünlerimiz / FASON LAZER KESİM

Kayseri Lazer Kesim

 

Kayseri Lazer kesim , yaşamın çoğu yerinde işlerinizi kolaylaştırmak için kullanılırken aynı zamanda işlerinize estetik de katmaktadır.   Basitçe anlatmak gerekirse çeşitli madeni materyallerin şekillendirilmek maksatıyla işlenmesinde tercih sebebidir . Madeni materyal işlemeciliğiyle kalmayıp aksine çok fazla materyalinde şekillendirilmesinde de uygulanmaktadır . Bu durum için örnek vermek gerekirse ; yoğun katmanlı ahşap duvar sanatını söyleyebiliriz . Mimari alanı kullanımları , reklam sektörü ve makine sanayisi gündelik olarak her yerde rastlayacağınız kullanım alanlarındandır. Endüstri kolunda , farklı makina parçaları oluşturmak için kullanılırken sanat eseri yapımlarına kadar uzanan bir kullanım ağı bulunmaktadır. Öyleki 1970 ' li yılların sonlarına doğru 8 milyar dolar değerinde 22 bin adet lazer kesim makinesi olduğu bilinirken bu rakam günümüzde yaklaşık 10 katına kadar çıkmıştır . Dünya değiştikçe insan , sanat ve endüstrinin de gelişerek değişmekte olması ihtiyaçlar doğrultusunda giderek artan bir ivme ile kullanıma devam eden Lazer kesimin , bazı iş konularında tek seferlik bazı iş alanlarında ise sürekli kullanıma tabi olmasına sebebiyet vermektedir . Anlattığımız açıklamalar doğrultusunda reklamcılık alanının vazgeçilmezi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

 

Kayseri Lazer Kesim Nasıl Yapılır

 

  Lazer kesim , plaka şeklindeki malzemelerin , profillerin yahut boruların lazer kesim tezgahına yatırılıp , kesilecek desenin cihaza girilmesiyle odaklanmış ışın sayesinde kesimi ile yapılır . Çok büyük güç üreten lazer ışınının genel olarak optik yardımıyla malzemenin üzerine kontrollü çıkışlarını sağlayarak , işleme yahut kazıma yolu ile yapılır. Lazerle kesme kullanılan malzemede deformasyon yapmaz , çok ince hassasiyeti olup en ince ayrıntılara kadar sorun olmaksızın işlem yapabilir . Kesim sırasında ana malzemeye dokunma olmadığı için ezilme , pürüzlenme çapaklanma gibi durumlar ortadan kalkar .

 

Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır ?

 

  Kalıp sanayi , neredeyse kullanım alanlarının yarısını kaplayan alandır . Uygulaması basit ve hata payı olmadığı için , istenilen tüm kalıplar basitçe hazırlanabilir . Makine imalat sanayi bu işin başında gelmektedir . Çünkü her makineyi üretirken çeşitli boyutda ve şekilde parçalar kesilmek zorundadır . Küçük parçaların biraraya gelerek , büyük makineler meydana getirilmesinden dolayı yine büyük oranda bu alan içinde yoğun kullanıma sahiptir . Gemi ve yat sanayi ' de parça birleştirme olarak söyliyebileceğimiz ilk imalat sürecinde gereklidir . Çelik kontrüksiyon ve vinç sanayi gibi ağır iş makinelerinin de üretiminde bu kesimin kullanıldığı bilinmektedir . Reklam sektöründe görsel iletişim unsuru olan tabelalar ve totemlerin kesiminde de yaygın olarak kullanılır Apartman asansörü , uçak asansörü ve yan kuruluşlarında imalatında lazer kesim kullanılır . İnşaat malzemeleri , ahşap ve mobilya üretim aşamasında sık sık kullanılmaktadır . Her türlü yedek parça ve tente yapımında da lazer kesim uygulanmaktadır . Bazı küçük parçaların üretiminde de kullanılmaktadır örneğin sızdırmazlık ürünleri ve contra gibi .

 

Kayseri Çelik Lazer Kesim

 

 Çelik lazer kesim en detaylı sanatsal tasarımları en az hata ile ahşaba işlemek için kullanılan en iyi yöntemdir. Her türlü tasarım çalışmasını digital ortama aktarıp çelik lazer kesim sayesinde işleyebilirsiniz . Cnc tezgahlarında yapılan bu işlem için farklı tür kesimler için farklı tür makineler kullanılmıyor . Genel olarak bir kaç ortak kullanıma uygun makine ile bu işlemler uygulanmaktadır. Çelik lazer kesim , ışınsal darbe ile yüksek sıcaklıkta yakma olayı meydana getirdiği için , kullanılan malzemenin kendisinden kaynaklı olarak küçükte olsa kararma meydana getirebilir. Bu durumlar için kullanılacak malzemelerin iyi seçilmesi çok büyük önem taşır .

 

Kayseri Demir Lazer Kesim

 

  Demir lazer kesim , Görsel iletişim sektörlerinde yaygın kullanıma sahiptir . Reklam alanı geniş malzeme kullanımına tabi olduğundan demir malzemeye basılan reklamlar bu kesim ile yapılmaktadır. Reklamlar planma süreci ve çıkış süreci net olan unsurlar olduğu için planlanmış bir reklamın çıkış startı verilmesi için hız büyük önem taşımaktadır . Kayseri Pleksi lazer kesimin hız avantajı olduğu için hata payı düşük olduğu için tek standart kesim olarak da adlandırılabilir. Doğası gereği işlemesi zor olan demir maddeleri için lazer kesim en çok tercih edilen işlemeciliktir. Demir lazer kesim sayesinde bu hataları en aza indirerek en hassas en ince detayları bile çok net bir şekilde işleme yapabilir.

 

Kayseri Fason Metal Lazer Kesim

 

  Endüstride en detaylı metal tasarımlar , kayseri metal lazer kesim ile yapılır . Bir çok endüstri makinesinin imalatında ince işçilikler çok büyük önem taşıdıkları ve kullanılan malzemeninde yapısı ve fiyatı gereği hataya yer olmadığı için Lazer kesim ilk tercihtir. Bir çok küçük parçanın biraraya gelerek oluşturdukları makineler için çok fazla lazer kesime ihtiyaç duyulur .

 

Türk “Lazer ile Kesim” sektöründe faaliyet gösteren Tekiş Lazer tesisleri 2012 yılında Organize Sanayi Bölgesinde tamamı yerli sermaye ile üretime başlamıştır. Lazer kesim ve büküm hizmetiyle ilgili sektörlerin tümüne her türlü sac metal parça üretimi konularında hizmet veren Tekiş Lazer bugün ülkemizde “Lazer ile Kesim” alanında üretim yapan modern teknolojiye sahip tesis olma özelliğine sahiptir.
İletişim Bilgileri
Adres
Organize Sanayi Bölgesi 21.Cad. No: 1 - E Kayseri / TÜRKİYE

Telefon
+90 352 321 25 55

E-Posta
info@tekislazer.com